Adalet Bakanı Gül'den El Öpme İddialarına Yeni Açıklama Geldi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Haznevi tarikatının liderinin elini öpmesi ile gündeme gelmişti. Bakan Gül el öpme ile ilgili nasıl açıklama yaptı? Gündemden düşmeyen video için Bakan Gül yaptığı açıklamalardan sonra nasıl açıklamalar yaptı?

Adalet Bakanı Gül'den El Öpme İddialarına Yeni Açıklama Geldi
22 Aralık 2019 - 15:28

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Peygamber Efendimiz’in Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir programa katılmıştı. Adalet Bakanı Gül katılmış olduğu bu programda Haznevi tarikatının liderinin elini öpmesi ile gündeme gelmişti. Kutlu Doğum Haftası’nda el öpme videosu ortaya çıkınca TBMM Genel Kurulu’nda açıklama yapmıştı.

TBMM Genel Kurulu’nda Abdülhamit Gül şu sözleri söylemişti; Milletvekili dahi değilken seçim çalışmalarında yapmış olduğumuz, Peygamber Efendimiz'in Kutlu Doğum programına katıldığımız bir programdı. Açıklamalarını yaptı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün el öpme görüntüleri hala medyada yankılanınca yeni bir açıklama daha yaptı. Bakan Gül yaptığı açıklamada sosyal medya üzerinden bir çok yerde yayınlandığını ve basın ve medyada bir çok haberlerin yapıldığını söyledi.BU KARANLIK ZİHNİYET BİR DAHA YAŞANMASIN 

2015 yılında Gaziantep’te gerçekleşen bir Kutlu Doğum Haftası’nda katıldığı bir programda gerçekleştiğini söyledi. Bakan Gül siyaset anlayışımıza göre devletin görevi farklılıkları korumaktır. Demokrasilerde hiçbir kural hiçbir hukuk düzeni benim gibi düşüneceksin benim gibi giyineceksin benim gibi yaşayacaksın demez. Sözlerini söyleyen Bakan Gül bu karanlık zihniyetin ülkemiz ve milletimiz için bir daha yaşanmamasını temenni etti.

Bakan Gül konuşmasına devam ederek bu çabanın, şahsımın hukuk ve anayasaya bağlı, demokrasi ve insan haklarına odaklanmış siyaset anlayışından duyulan rahatsızlıktan doğduğu kanısındayım. İfadelerini kullandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bugüne kadar hukuk dışı bir yola asla sapmadık, hukukun dışında bir yola asla tevessül etmedik, etmeyiz. Siyasetimiz ve duruşumuz milletimizin temiz vicdanına ve irfanına emanettir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım.
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum