Acun Ilıcalı'dan Fox Tv'ye Malımı Çal Ama Fikrimi Çalma Tepkisi

Acun Ilıcalı Fox Tv'de yayınlanan yemek programı ile kendi kanalı olan TV8'de yayınlanan yemek programıyla aynı olduğu gerekçesiyle dava açmıştı? Davanın sonucu ne çıktı? Acun Ilıcalı bu konuda ne söyleyerek tepki gösterdi?

Acun Ilıcalı'dan Fox Tv'ye Malımı Çal Ama Fikrimi Çalma Tepkisi
04 Aralık 2019 - 16:32

Acun Ilıcalı Fox Tv’ye TV8’de yayınlanan yemek programları aynı gerekçesiyle dava açmıştı. Işık Üniversite’si dava hakkında bugün raporu yayınladı. Raporda Fox Tv’deki yemek programının biçim ve içerik, mekan seçimi, kamera kullanımı, dış ses katkısı gibi teknik özellikler bakımından aynı olduğu ispatlandı. Fox Tv’de yayınlanan yemek programı ile aynı olduğunu ispatlayan Acun Ilıcalı bu konu hakkında şu sözleri söyledi;

FOX TV'nin formatta çalıntı yaptığı belgelenmiş oldu. Biz yüz binlerce dolar ödeyerek programın formatını ITV'den aldık. Dünya kadar para ödedik taklidinin yapılmaması için. Fox TV’nin yemek programını çaldığını ve programın aynısını yayınlanmaması içinde bir miktar para ödediklerini söyleyen Acun Ilıcalı şöyle devam etti;

MALIMI ÇAL FİKRİMİ ÇALMA 

Fakat FOX TV bizim programın aynısını yayınlıyor. Bununla ilgili yetkililerle de görüştüm, uyardım onları. Bilirkişi raporu da aynen bunları söylüyor. Yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. FOX TV'nin avukatları benim avukatıma para teklifinde bulundu, kabul etmedik.


Benim için fikir hırsızlığının normal hırsızlıktan farkı yok. Hatta malımı çal, fikrimi çalma. İfadelerini kullandı.
Acun Ilıcalı Fox Tv’nin para teklif ettiğini ve yasal haklarını sonuna kadar koruyacağını fikir hırsızlığının normal hırsızlıktan farkının olmadığını malının çalınmasını fakat fikrinin çalınmamasını söyledi.
Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum