ABD Olaylara Ünlüler Sessiz Kalmadı! ABD'li Ünlü Model Tutuklananlara Rekor Kefalet Bağışında Bulundu

Amerika Birleşik Devletlerinde Afro-Amerikalı George Floyd'un polis tarafından boğazına dizi ile baskı yaparak öldürmesi sonucu çıkan olaylara yüz binlerce gösteri katılmıştı. ABD'de çıkan olaylara ise ünlü isimler de destek veriyor. Amerika Birleşik Devletlerinde Gerorge Floyd'un hayatını kaybetmesi sonucu çıkan olaylara ünlüler sesiz kalmadı.

ABD Olaylara Ünlüler Sessiz Kalmadı! ABD'li Ünlü Model Tutuklananlara Rekor Kefalet Bağışında Bulundu
31 Mayıs 2020 - 14:34 - Güncelleme: 31 Mayıs 2020 - 14:43

Ünlüler isimlerden bazıları çıkan olaylar ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından tepki göstermek için  sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya ünlüler de kayıtsız kalmadı. Aralarında Naomi Campbell, LeBron James, Bella Hadid, Jessica Alba gibi isimlerin yer aldığı pek çok ünlü, Floyd'un son sözleri olan "Nefes alamıyorum" notu ile paylaşımda bulundular.

ABD' çıkan olaylar için ayrıca ABD'li ünlü model Chrissy Teigen'de protesto sonrası tutuklanan gösteriler için rekor miktarda kefalet parası bağışladığını açıkladı. Sosyal medya hesaplarından olaylar ile ilgili birçok paylaşım yapan ve olayları yakından takip eden ünlüler arasında en çok dikkat çeken paylaşım ise ünlü model Chirssy Teigen'den geldi.ABD'Lİ ÜNLÜ MODEL KEFALET PARASI İÇİN 200 BİN DOLAR BAĞIŞLADI

ABD sokaklarında çıkan olaylar sonrası polisin sert müdahalesi ile karşılasan ve tutuklanan göstericilere ünlü model Chirssy Teigen sosyal medya hesabından tam 200 bin dolar kefalet parası bağışladığını açıkladı. Ünlü modelin ABD' Başkanı Donald Turmp karşıtı olduğu biliniyordu.

ABD'nin Minneapolis şehrinde ırkçı polis şiddetine maruz kalan 46 yaşındaki Afro-Amerikan George Floyd'un ölmesi ülkeyi iç savaşa doğru sürüklüyor. Son olarak ABD başkanı Donald Turmp orduyu ile müdahale edileceği ve orduyu çıkan olaylarda kullanacağını belirtilmişti.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum