ABD'de Vaka Sayısı 300 Bine Yaklaştı Trump ''Kimse Bizim Kadar Hazır Değil'' Dedi

Korona virüsünden en çok etkilen ülkeler arasında olan ABD 300 bine yaklaşan vaka sayısı ile tüm ülkerin önüne geçmesine rağmen ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil" demesi tepkilere neden oldu.

ABD'de Vaka Sayısı 300 Bine Yaklaştı Trump ''Kimse Bizim Kadar Hazır Değil'' Dedi
05 Nisan 2020 - 06:28

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra hızlı bir şekilde bütün dünyaya yayılan korona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Korona virüsünden en çok ülkeler arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri korona virüs vaka sayısı 300 bine yaklaştı.

ABD'de son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise bin 105 kişi oldu. Amerika’nın en çok can kaybı verdiği bu günde ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil" demesi tepkilere neden oldu.Amerika Birleşik Devletleri son 24 saat içinde bin 105 kişi hayatını kaybederek ülkede toplam yaşamını yitirenlerin sayısı 7 bin 163'e yükselmiş oldu. Amerika Birleşik Devletlerinde son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı ile bir günde en fazla kayıp veren ülke olarak ilk sırada yer aldı.

ABD'en çok vakanın olduğu eyalet ise New York ile New Jersey oldu. New York 2 bin 935 can kaybı ile korona virüsünden en çok can kaybı olan eyalet oldu. 646 kayıp ile New Jersey ise arkasından geliyor.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum