ABD'de Korona Virüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 100 Bine Yaklaştı

Korona virüsten en çok etkilen ülke olan ve bilanço sıralamasında birinci sıranda olan Amerika Birleşik Devletlerinde son açıklanan verilere göre, Amerika Birleşik Devletlerinde son 24 saat içinde korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı bin 10 kişi oldu. ABD'de korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bin kişiye yaklaştı.

ABD'de Korona Virüsten Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 100 Bine Yaklaştı
24 Mayıs 2020 - 19:47

ABD toplam korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 100 bine yaklaştı. İlk olarak Çin'in Wuhan kentinden ortaya çıkan ve tüm Dünya’ya hızlı bir şekilde yayılan korona virüsten en çok etkilenen ülke Amerika Birleşik Devletleri korona virüsün merkez üssü konumunda.

En çok korona virüs vaka sayısı ve en fazla korona virüsünden can kaybı olan ABD son güncel verileri açıkladı. Korona virüsün görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, korona virüs testi pozitif çıkan vaka sayısı son 24 saat içinde 21 bin 281 kişi olurken ülkede toplam korona virüs vaka sayısı ise 1 milyon 668 kişi oldu. Amerika Birleşik Devletlerinde son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise bin 10 kişi artarak toplam korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 98 bin 706 kişi olduğu açıklandı.KORONA VİRÜSTEN EN ÇOK ETKİLEN ÜLKE ABD OLURKEN 2'Cİ SIRADA İSE BREZİYA YER ALIYOR

Günlük vaka verileri göre ABD ve Rusya'yı geride bırakan Brezilya’da korona virüsten en çok etkilenen ülkeler arasına girdi. Brezilya'da son açıklana verilere göre korona virüs vaka sayısı 349 bin 113 kişiye yükseldi. Rusya'da açıklanan Korona virüs vaka sayısı toplam olarak 344 bin 481 kişi oldu. İspanya'da ise toplam korona virüs vaka sayısı 282 bin 370'e yükseldi.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum