ABD Başkanın Donald Trump Silahlarımız Dolu Saldırıya Hazırız Mesajı

ABD başkanı muhtemel bir saldırıya hazır olduklarını ve Suudi Arabistan tesislerine yapılan saldırının faillerini bildiklerini söyledi.

ABD Başkanın Donald Trump Silahlarımız Dolu Saldırıya Hazırız Mesajı
16 Eylül 2019 - 08:25

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ait petrol şirketlerine yapılan insansız hava araçları ile yapılan saldırı için ABD başkanı Donald Trump'dan mesaj geldi.

ABD başkanı Suudi Arabistan’ın petrol tesislerinin vurulması ile ilgili "faili bildiklerini" ve "muhtemel bir saldırıya hazır oldukları" söyledi.Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan ABD başkanı Trump, Suudi Aramco'ya ait tesislerin vurulmasına ilişkin muhtemel bir saldırıya hazır olduklarını belirti.

Twitter hesabından açıklamaya şu ifadeleri de ekledi: Suudi Arabistan petrol sahası saldırıya uğradı. Faili bildiğimize inanmak için sebebimiz var, teyide bağlı olarak biz (hedefe) kilitliyiz ve silahlarımız dolu.

Fakat Krallıktan bu saldırının müsebbibinin kim olduğunu duymayı bekliyoruz." Açıklamalarında bulundu.
ABD başkanı Donald Trump Suudi Arabistan'dan gelecek cevaba göre hangi şartlarda ve hangi koşullarda olacağını belirleyeceklerini söyledi.


Suudi Arabistan'a Yapılan saldırıyı Husiler yaptıkları yazılı açıklamada, saldırıyı 10 drone ile kendilerinin düzenlediklerini iddia etmişti.

ABD başkanı aynı zamanda yapılan sadırı için söz konusu tesislere yapılan saldırının ardından ABD'de petrol piyasasında herhangi bir dalgalanma olmaması için yedek stokların "ihtiyaca göre" kullanımına onay verdiğini de aktardı.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum