ABD Başkanı Donald Trump'dan Savaşa Hazırız Açıklaması

ABD Başkanı Trump Arabistan'daki petrol saldırısından hangi ülkeyi sorumlu tuttu? Trump gazetecilerin sorularına cevap verdi mi?

ABD Başkanı Donald Trump'dan Savaşa Hazırız Açıklaması
17 Eylül 2019 - 10:21

ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan’a yapılan saldırı için İran'ı suçlamıştı. ABD Başkanı Trump, Saudi Aramco'ya ait petrol şirketlerine yapılan saldırıların arkasında İran olduğuna inandığını birkaç sefer belirtmişti.

ABD başkanı yeni bir savaş istemediklerini ve ülkesinin çok güçlü savaş uçakları, füzeler gibi en iyi silah sistemlerine sahip olduğunu ifade etti."ABD, savaşa tarihte hiçbir ülkenin olmadığı kadar hazır" ifadelerini kullandı. ABD lideri Donald Trump Beyaz Saray bahçesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Trump Soruları Cevapladı
ABD Başkanı Donald Trump’a İran Diplomasi’si ile yolarının tükenip tükenmediğine yöneltilen bir soruda Trump şöyle cevap verdi. Hayır, diplomasi asla tükenmez.

 Ne olacağını asla bilemezsiniz. Bir anlaşma yapmak istediklerini biliyorum. Bir noktada bu işe yarayacaktır." İfadelerini kullandı. Trump Arabistan’a yapılan petrol saldırısından dolayı petrol fiyatların da ABD’nin etkilenmeyeceğini dile getirdi.


Suudi petrol tesislerine yönelik saldırıya karşılık olarak İran'a ABD'nin askeri bir saldırının bulunmasının orantılı olup olmayacağına yönelik sorulan soruya Trump, "Orantılı olacağını düşünüyorum. Bu soruya yanıtım evet. "diyerek düşüncesini cevapladı.


Donald Trump’a sorulan bir başka soru ise Arabistan’a bir söz verip verilmediği oldu. Bu soruya cevaben Trump Hayır, Suudilere böyle bir söz vermedim. Suudilerle oturup, bazı şeylere karar vermeliyiz." İfadelerini kullandı.

Muzurca.com
 
 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum