ABD Ambargosuna Rağmen Huawei 6G Geliyor

ABD Yaptırım gelen Ve ambargolara maruz kalan ve ticaret savaşının en büyü darbesini alan Huawei 6G ye geçmek için çalıştığını duyurdu.

ABD Ambargosuna Rağmen Huawei 6G Geliyor
30 Eylül 2019 - 10:42 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 11:31

Dünyada en büyük ticaret savaşları ABD ile ÇİN arasında yaşanırken en çok zarar gören ve ambargolara maruz kalan taraf Huawei oldu. 

En son tanıtımında Mate 30 serisi telefonlarda Google Play uygulama mağazasının bulunmayışı tüm dikkatleri üzerine çekti.Huawei bilindiği gibi 5G teknolojilerinden ileri aşamada olduğu gibi Huawei'nin kurucusu Ren Zhenfei 6G için müjdeyi verdi.

Son çıkan mate serisi ile birlikte Huawei'nin bir amiral telefonunda ABD ambargosu oldugu için Google Play uygulamasında kendine yer bulamadı.

Huawei ise çıkış yolu arıyor. Ancak şirketin tek kozu elbette telefonları değil.

Huawei, aynı zamanda uzun süredir internet teknolojileri ve altyapı üzerine çalışmaları yapıyor.

5G teknolojindeki başarısı ile çok ilerleyen şirket şimdi ise 6G ye geçmek için çalışmalar yapıyor.

Dünya çapında 50'yi aşkın ülkede 5G sözleşmeleri imzalayan ve altyapıları oluşturan şirket, 5G baz istasyonu sağlanması konusunda da rakiplerini oldukça ilerisinde bulunuyor.

Huawei'nin kurucusu Ren Zhenfei 6G üzerine uzun zaman önce çalışmalara başladıklarını söylemişti. Ancak 6G için dünyanın hazır olmadığı ve 10 yıl sonrasında daha çok tartışacağımız bir teknoloji.

Zira özellikle bu teknolojinin endüstri standartlarına uygun hale gelmesi için çok çalışmak gerekecek.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum