7.5 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi

Rusya'da endişe verici deprem meydana geldi. Rusya'nın doğusunda gerçekleşen deprem 7.5 büyüklüğündeki deprem sonrasında tusunami uyarısı yapıldı.

7.5 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi
25 Mart 2020 - 12:00

Rusya’da 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi tüm dünya Korona virüs salgını ile uğraşırken ve hükümetlerin sokağa çıkma yasağı koymalarından sonra gelişen 7.5 şiddetindeki sarsıntı büyük bir paniğe yol açtı.

Rusya’da ve bütün dünyada dikkatleri üzerine çeken 7.5 büyüklüğündeki depremden sonra Amerika’nın Hawai adasına tusunami uyarısı yapıldı. Bölgedeki deprem büyük endişeye neden oldu.Rusya’da gelişen deprem hakkında tsunami uyarısı yapıldı. Gelişen deprem Rusya’da geniş bir alanda hissedildi. Rusya’nın uzak doğu federal bölgesinde oluşan sarsıntı sonrası Hawai adası için tsunami alarmı yapıldı.

7.5 büyüklüğünde gelişen depremin 56,7 kilometre derinlikte oluşan deprem ABD jeoloji araştırma kurumunun yaptığı açıklamada Kuril adalarına bağlı severo bölgesinin yakınlarında 213 kilometre güneydoğu açıklarında meydana geldi. Oluşan şiddetli depremden sonra ABD'nin Hawai adası için tsunami uyarısı yapıldı.


Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum