24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Bakan'dan Anlamlı Ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Anıtkabir'i 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ziyaret etti. Bakan Ziya Selçuk kimlerle Anıtkabir'e gitti? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı?

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Bakan'dan Anlamlı Ziyaret
24 Kasım 2019 - 15:39

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’nin 81 ilinden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti Aslanlı yoldan yürüyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Anıtkabir Özel Defteri’ne Başöğretmenimiz Aziz Atatürk sözüyle başlayarak duygularını şöyle ifade etti;

Başöğretmenimiz Aziz Atatürk, milletimizin dimağına ışık tutan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenleri Günü vesilesiyle huzurlarınızdayız. Vatan evlatlarının istikbali için eğitim ve öğretimin her aşamasında milletimizle beraber hiçbir zorluk karşısında yılmadan, sabır ve metanet içinde bu kutlu eğitim yürüyüşümüzü sürdürmeye eğitime gönül veren tüm öğretmenler olarak kararlıyız.

KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDECEĞİZ 

Bakan Ziya Selçuk Türk evlatlarının eğitimi ve istikbali çalıştıklarını önlerine çıkan zorluklarda yılmadan sabır ve sebat gösterdiklerini ve öğretmenlerle birlikte kutlu yürüyüşte devam edeceklerine kararlı olduklarını yazarak şöyle devam etti;


"Yeni nesli, öğrenimin her aşamasında verimli, etkili, başarılı kılmak için süratle gerekli bilgi ve tecrübelerle donatma bilincindeyiz. Cumhuriyetimizin bizlerden aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür fertler beklediğinin idrakindeyiz.

Gücümüzü yüce milletimizin ve aziz şahsınızın tarihe damga vuran kararlılığında almaktayız. Ruhunuz şad olsun. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda gitmeye kararlı olduklarını vurgulayan Bakan Selçuk duygularını yazdıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.
 Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum